Beyin performansını geliştiren ve fark attıran "Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimi" başlıyor | Kalıpsız Düşünüş, muhakemat, hızlı algılama, otizm, dehb gibi alanlarda uygulamalar | Beyin ve zeka altyapısını güçlendirerek hızlı öğrenme, hızlı algılama, otizm, dikkat eksikliği ve odaklanamama sorununu aşan uygulamalar geliştirir.

Beyin performansını geliştiren ve fark attıran "Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimi" başlıyor

Şuan Buradasınız:Ana Sayfa \ Haberler-Duyurular \ Beyin performansını geliştiren ve fark attıran "Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimi" başlıyor

Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimleri - Farkında Ol Farklı Ol - Yüksek Yapılı Zekalar
"Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimi",  1. seviye "Muhakemat Temelli Hızlı Öğrenme ve Hızlı Algılama"  eğitimlerinin devamı ve üst segmenti bir eğitimdir. Eğitim ve uygulama prefrontal korteksin sağlıklı bir şekilde hızlandırılması, kısa süreli hafızanın güçlendirilmesi, dikkat, odaklanma, unutkanlık sorunlarının aşılması, problem çözme kabiliyetinin gelişmesi, birbirine ters mantıklı bilgileri öğrenmede esnek bir beyin altyapısına sahip olmak, muhakeme becerisi ve hızlı öğrenme altyapısının daha üst seviyede kalıplaşması için verilen eğitimdir.

Manyetik alan etkileşiminin arttığı günümüz teknoloji dünyasında beynimizin bozulan doğal ritminin kazanılması için özel uygulamalar ve yönlendirmeler içerir. 

Bunun yanında geçtiğimiz öğretim sistemleri neticesinde kazandığımız bazı alışkanlıklar veya kalıplar zamanla beynimizin gerçek performansını gölgelemektedir. Günümüz dünyasında bilgiye daha hızlı ulaşılabiliyorken mevcut altyapımız nedeniyle öğrenme performansımız yetersiz kalmaktadır. Elde edilen bilgiler ise maalesef ezber davranışlardan öteye geçmemektedir.

Bugün kullanılan bilgi öğrenme sistemleri sadece anlatım ön planda olduğu, ezberleme gücüne ağırlık veren bir yapılanma içerisindedir. Asıl problem bilginin beyin tarafından hızlıca algılaması, işlenmesi ve geriye düşünce ürünü olarak verilmesidir. Bu da beynimizin geniş kapasiteli kullanılmasını, buna uygun eğitilmesini olmazsa olmaz hale getirmektedir. İşte bu noktada geliştirdiğimiz uygulamalarla beynin sağlıklı şekilde gelişmesini sağlarken öğrenmeye dayalı kalıpları kırmaktadır.

Prefrontal korteks ve limbik sistemin geliştirilmesi hedeflenen sistem aynı zamanda her bireyin kendine özgü öğrenme stillerini doğrudan desteklemektedir.

Önemli Hatırlatma: Bu performans eğitime sadece 1. Basamak "Muhakemat Temelli Hızlı Öğrenme ve Hızlı Algılama" eğitimine katılan öğrencilerimiz başvurabilir. 

Eğitim Tarihi: 22 Haziran 2015, Pazartesi

Katılmak için lütfen aşağıdaki form üzerinden ya da telefonla önkayıt yaptırınız.

Beyin Gelişimi ve Fark Eğitimi hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Ön Kayıt Formu için tıklayınız.

Menü

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6