Farkımız | Kalıpsız Düşünüş, muhakemat, hızlı algılama, otizm, dehb gibi alanlarda uygulamalar | Beyin ve zeka altyapısını güçlendirerek hızlı öğrenme, hızlı algılama, otizm, dikkat eksikliği ve odaklanamama sorununu aşan uygulamalar geliştirir.

Farkımız

Şuan Buradasınız:Ana Sayfa \ Kurumsal \ Farkımız

Yüksek Yapılı Zekalar'ın Farkı

  • Yüksek Yapılı Zekalar; metodoloji ve uygulama geliştirirken, yurtdışındaki modellerden değil geçmişimizdeki önemli uygulamalardan ilham almıştır. Selçuklu ve Osmanlı medeniyetinin düşünüş eğitimlerini ve metotlarını günümüze adapte etmiştir. Tarih araştırmaları için biri emekli olmak üzere üç öğretim görevlisinden destek alınmaktadır.
  • Eğitim ve uygulamalar; 3 yaşından itibaren başlar,  gençler, yetişkinler ve yaşlılarımıza kadar geniş bir kitleye hitap eder.
  • Eğitim ve uygulamalara başlamadan önce; uluslararası geçerliliği olan testlerle beraber, tarafımızca geliştirilen test ve ölçümler yapılır. Eğitim sürecinde belirli periyotlarla devam eden test ve ölçümler, eğitim sonunda da aynı şekilde uygulanır. Başarı ölçümlemeleri, uluslararası geçerliliği olan testlerdeki normlara ve kendi normlarımıza göre belirlenir. Mentor danışmanlık faaliyetlerine katılacak öğrencilere, yapılan testlerle kişiye özgü uygulamalar gerçekleştirilir ve bu sayede zaman kaybı önlenir.
  • Yüksek Yapılı Zekalar, beyin ve zeka altyapısını güçlendirmek için korteks ve limbik sisteme yönelik geliştirdiği ve uyguladığı metodlarla; temel düşünüş becerileri, mantık ve muhakeme, dikkat, hafıza, konsantrasyon, kaygı yönetimi ve hızlı adaptasyon altyapısı sunarken; katılımcıyı kinestetik, görsel, soyut ve işitsel koordinasyon uygulamaları aracılığı ile aynı anda geliştirebilen ve takviye eden kendine özgü bir sistemdir. Ayrıca çocukların büyük bir istek ve istikrarla takip ettiği eğlenceli bir içeriğe sahiptir.
  • Yüksek Yapılı Zekalar, kendi bünyesinde ARGE'si bulunan bir markadır. Eğitim ve uygulamalarda kullanılan yazılım ve materyaller, ARGE ekibi tarafından geliştirilmiştir.
  • Yüksek Yapılı Zekalar, eğitim ve danışmanlığını yaptığı binlerce öğrenciden elde ettiği verilerle kendi normlarına sahiptir. Yüksek Yapılı Zekalar, Türkiye genelindeki tüm öğrencilerinin performans verilerini kayıt altına almaktadır. Kayıt altına alınan bu veriler, ARGE ekibi tarafından tekrar yorumlanmaktadır.
  • Yüksek Yapılı Zekalar, öğrencilerine vermiş olduğu eğitimle; 'aynı anda' hem akademik (okul – sınav) hem de sosyal (karakter – davranış) başarı sağlayabilen bir metodolojiye sahiptir.
  • Yüksek Yapılı Zekalar, öğrencilerinin gelişimini gün gün raporlayabilen yazılım ve uygulama altyapısına sahiptir.
  • Yüksek Yapılı Zekalar, mentorluk faaliyetine katılan tüm öğrenci velilerine ve öğretmenlerine profesyonel anlamda ücretsiz danışmanlık yapar.
  • Geliştirilen sistemler piyasada bilinen mental aritmetik eğitimleri, hızlı okuma, beyin performansı için geliştirilen nöroplastisite uygulamaları ve nlp ile hafıza tekniklerinden farklıdır ve sonuç itibariyle üstündür.