Figürden Soyuta - Benim Bedenim Bizim Resmimiz Atölyesi | Kalıpsız Düşünüş, muhakemat, hızlı algılama, otizm, dehb gibi alanlarda uygulamalar | Beyin ve zeka altyapısını güçlendirerek hızlı öğrenme, hızlı algılama, otizm, dikkat eksikliği ve odaklanamama sorununu aşan uygulamalar geliştirir.

Figürden Soyuta - Benim Bedenim Bizim Resmimiz Atölyesi

Şuan Buradasınız:Ana Sayfa \ Eğitimlerimiz / Hizmetlerimiz \ Üstün Zekalılar ve Üstün Yeteneklilerin Eğitimi \ Figürden Soyuta - Benim Bedenim Bizim Resmimiz Atölyesi

Figürden Soyuta - Benim Bedenim, Bizim Resmimiz Atölyesi

İnsan bedeni yüzyıllardır resim sanatına konu olmuştur. Gerek gerçekçi yaklaşımlar gerekse soyutlamalara konu olan insan bedeni bu etkinliğin merkezinde bulunmaktadır. Etkinlikle figür resmi, soyut-soyutlama gibi kavramların eğlenceli bir şekilde kavranması, ayrıca bireysel ve grup çalışması olarak planlanan etkinlikle işbirliğinin, birlikte üretimin hazzı vurgulanmak istenmektedir.

Etkinlik, figüratif ve soyut resmin örneklerinin incelenmesiyle başlar. Nokta, çizgi, form, leke gibi biçimlendirme öğelerinin özellikleriyle ilgili kısa sunum yapılır. Grup çalışması olarak planlanan etkinlikte öğrenciler çizim aşamasında birbirlerine yardımcı olacak, çalışma; önce tek figür çizimi, sonra yüzey üzerine birden fazla figürün soyuta varacak anlayışla bir arada resmedilmesiyle son bulacaktır.