Katılımcı Görüşleri | Kalıpsız Düşünüş, muhakemat, hızlı algılama, otizm, dehb gibi alanlarda uygulamalar | Beyin ve zeka altyapısını güçlendirerek hızlı öğrenme, hızlı algılama, otizm, dikkat eksikliği ve odaklanamama sorununu aşan uygulamalar geliştirir.

Katılımcı Görüşleri

Şuan Buradasınız:Ana Sayfa \ Kurumsal \ Katılımcı Görüşleri

Katılımcı Deneyimleri


Yüksek Yapılı Zekalar Katılımcı Deneyimleri

Güzel bir kurs eğlenceli ve bilgi verici. Fazla okuyup anlamasam da bence işe yaradı. Matematiğim gelişti ve hız yapmamı sağladı. Dikkat dağınıklığım azaldı.

Ayça Melin / İzmir Yüksek Yapılı Zekalar

Ayça Melin

Eğitim süresince bazı şeyleri yapabileceğimi fakat kendimi kısıtladığımı, engellediğimi fark ettim. Hayatta daha başarılı olma ve çok değerli olan zamanı iyi kullanma açısından herkesin alması gereken bir eğitim. Üstelik bunu çok kısa bir süre içinde gerçekleştiriyor. Zeka yapınızda ki değişimde çok heyecan verici bir durum.

Buse Melin / İzmir Yüksek Yapılı Zekalar (Şuan dakikada 1100 kelime okuyor)

Buse Melin

  • Daha fazla kelime okudum
  • Çarpmada hızlı çözmeye başladım.
  • Elimle daha hızlı yazmaya başladım.
  • 4 işlemde daha fazla hızlandım.
  • Kitap okurken çok fazla saatlerce kitap okumayı bıraktım.
  • Beynime daha fazla hızlı çalıştırdım, geliştirdim.
  • Daha hızlı problem çözebilme.
  • Daha kolay odaklandım.

Cansu Melin / İzmir Yüksek Yapılı Zekalar (Şuan dakikada 3000 kelime okuyor)

Cansu Melin

Benim görüşüm çok güzel. İlk gün yani buraya gelmeden önce çok dikkat dağınıklığım vardı. Ama buraya geldiğimden beri dikkat dağınıklığım azaldı. 5 günlük eğitimde de öğretmenim bana çok iyi davrandı. Ve ilk geldiğim de 1 dakikada 74 kelime okuyordum. Ama şimdi ise 1 dakikada 1.720 kelime okuyorum. Bir de 1 dakikada işlemci hızım 23 iken şimdi 66 yani burası çok güzel.

Emir Bursalı / İzmir Yüksek Yapılı Zekalar

Emir Bursalı

Eğitim çok yorucu, 5 gündür baş ve göz ağrısı çekiyorum. Ama en azından sayısal işlem yaparken çok çok hızlandım. Verilen antrenman uygulamalarını yaparsam eğitimin etkili olabileceğine düşünüyorum. 300 kelime ile başladığım okumayı 1500 kelime ile bitiriyorum. Daha ne olsun. :)

Eğitim çok faydalı ama iş öğrencide bitiyor. Verilen antrenmanlar yapılmazsa çok ilerleme kaydedemez öğrenci.

Gizemnur Tuna / İzmir Yüksek Yapılı Zekalar

Gizemnur Tuna

Eğitimin çok faydasını gördüm. 5 gün benim için farklı bir deneyim oldu. Artık beynimin belli bir oranda geliştiğini ve gelişeceğini inanıyorum. Çoğu kimsece bunun bir artı olarak düşünülmese de toplumun çoğu kesiminden bir sıfır önde olduğumu düşünüyorum. Eğitmenim bana çok yardımcı oldu, işini iyi yapan özverili birisidir.

Halil Şahin / İzmir Yüksek Yapılı Zekalar

Halil Şahin

Eğitimin gayet zevkli ve kaliteli olduğunu düşünüyorum. İlk baştan anlam veremediğim eğitimlerin çok fazla işe yarayacağını düşünmüyordum. Fakat zaman geçtikçe beynimde performans artışı olduğunu hissettim. Odaklanmaya, hızlı okumaya ve çabuk karar verme de pozitif bir etki sağlayan bir yapınız var. Eğitimde uygulanan derslerde amaç beynin hızlanması ve bu eğitim gerçekten işe yarıyor. Analitik sorular ise benim düşünceme göre karar vermede daha hızlı ve doğru karar almamızı sağlıyor.

İzmir Yüksek Yapılı Zekalar şubemizde eğitim alan öğrencimiz "dakikada ~10.000 kelime" okuyor. Merak eden kişi veya kuruluşlar İzmir şubemizde öğrencimizi test edebilirler.

Yasin Arık

Şaşırtıcı sonuçlar aldığım bir eğitim oldu. Beş günde, dakikada  116 kelimeden 501 kelimeye ulaştım. Daha önce herbirinin eğitmeni hızlı okuma alanında kitap yazmış üç farklı kursa katılmış, farklı eğitim setleri ve kitaplar almıştım ve 1000 TL'den fazla para harcamıştım. Sonuçta  yerimde saymıştım ve bütün param boşa gitmişti. İlk defa paramın karşılığını fazlasıyla aldım. Her kuruşu helal olsun. Kalan bir aylık eğitimin sonunda muhteşem sonuçlar alacağıma artık eminim. Kütüphanemde 200’ü okunmuş 1300 kitap var. Eski hızımla okuduğumda hesaplamalarıma göre emekliliğime kadar yetecek bir rakam bu. Şimdiyse iki buçuk ayda bitirme hedefime ulaşacağımı düşünüyorum. Başta Başar Bey olmak üzere bu sistemi geliştiren herkese teşekkür etmek istiyorum. Yeni eğitimlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bünyamin Küçük / Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü Öğrencisi (Öğrencimiz "Muhakemat Temelli Hızlı Öğrenme ve Hızlı Okuma" eğitimini uzaktaneğitim ile aldı.)

Bünyamin Küçük

Mahmut hocam, hafızamı geliştirmek için verdiğiniz uygulamaların bir kısmı bitti. İlk başta çok zorlanırken şimdi artık daha kolay oldu. Okuma hızım arttı. İnternette gazeteleri rahat hızlı şekilde okuyorum, öğrendiklerim hafızada kalıyor. Kitap okurken hızlı okuyup geçmişe yönelik sayfalardaki olaylara geri dönebiliyorum. Müzik dinlerken geçmişe yönelik hatıraları anımsama oranım arttı. Ne zaman nerde kime ne söylediğimi kişinin ne söylediğini ve nasıl hareket ettiğimi rahatlıkla hatırlıyorum. Ayrıntılara rahat girebiliyorum. Eğitim için size ve ekibinize teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

(Şuan dakikada 1000 kelime okuyor.)

Zeynel Gül - Makine Mühendisi

Yüksek Yapılı Zekalar Kurumunun "Muhakemat ve Hızlı Okuma" eğitimi diğer bütün hızlı okuma eğitimlerinden farklı idi. Osmanlı Eğitimi olan özümüze dönüş ve taklitten kurtulmak (yabancı milletleri) bana oldukça heyecan verdi. En çok ilgimi çeken nokta ise zihinsel simülasyonların kullanımı ile eş zamanlı giden bir hızlı okuma eğitimi olmasıydı.
Bu eğitimden (ilk beş gün) sonra matematiksel becerilerimin geliştiğini hissettim.

Beklentilerim gürültülü ortamda , stres altında ve her türlü olumsuz koşul altında akademik, sanatsal vs. her türlü eseri en az 20000 (yirmi bin) kelimelik hızla %100 anlama (tüm ayrıntılarıyla) ve muhakeme ederek okuyabilmek. Birlikte (desteklerinizle) başaracağımıza yürekten inanıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Eren E. / Göz Doktoru (Şuan dakikada 20 bin kelime okuma performansı ile 4 dakikada bir kitap bitirebiliyor. Detayları rahatlıkla, gürültülü ortama rağmen yakalayabiliyor.)

Eren E. / Göz Doktoru

| 1 | 2 | 3 | 4